Zakładanie sklepu internetowego. Zobacz jak to zrobić!

Większość ludzi, którzy chcieliby mieć sklep nie zakładają stacjonarnego, ale internetowy. Co jest przyczyną? Przede wszystkim to, że zakupy on-line stały się niewiarygodnie popularne. Dzisiaj założenie własnego sklepu jest tak proste, że może to zrobić praktycznie każdy nawet, jeśli kompletnie się na tym nie zna. Co więcej, utrzymanie go jest znacznie tańsze, więc ludzie chcący nie tylko dobrze zarobić, ale również spełnić swoje marzenia, decydują się na taki krok.

Jeśli Ty również chciałbyś mieć własną działalność, ale nie bardzo wiesz jak się za to zabrać, to przedstawiam Ci kilka wskazówek, które Ci to ułatwią.

1. Produkty

Jeśli chcesz założyć własny sklep to przede wszystkim powie nieś wiedzieć, czym chcesz handlować. Idea jest priorytetem. Dzisiaj mamy praktycznie wszystko, więc żeby wymyślić coś nowego trzeba mieć naprawdę dużo pomysłów i samozaparcia. Musi to być jednak oryginalne i wyjątkowe, aby znalazło swoich odbiorców. Zapamiętaj sobie, że Twoje zainteresowania plus ciężka praca to sposób na osiągnięcie sukcesu. Zastanów się również nad interesującą nazwą sklepu.

2. Wygląd

Jeśli chcesz mieć dużo klientów, którzy z zainteresowaniem będą przeglądać Twoją stronę, to zwróć uwagę, aby była ona atrakcyjna i co najważniejsze bardzo prosta w obsłudze. A co jeśli nie potrafisz sam wszystkiego zrobić, a na fachowców Cię nie stać? Z pomocą nadchodzą platformy ecommerce, które nie tylko niewiele kosztują, ale i zapewnią Twojej witrynie oryginalny i piękny wygląd. 

3. Logistyka

Na pewno sam sto razy robiłeś zakupy przez Internet, więc wiesz, że samo kupno wybranego produktu to nie wszystko, ponieważ czeka jeszcze przesyłka. Takie koszty w swojej działalności również musisz wziąć pod uwagę. Wszystko oczywiście możesz organizować sam, ale czy to dobry pomysł? Jeśli tylko posłużysz się fullfilmentem, może to być całkiem możliwe, ponieważ wszystko jest zrobione za Ciebie, a ty nie musisz się martwić kurierami, tylko skupić na własnych tworach.

4.Płatności

Jeśli jesteś na tym etapie to znaczy, że nie zamierzasz rezygnować. Jednak na pewno sprawy takie jak płatności czy wysyłki wydają Ci się okrutnie skomplikowane, a co więcej kosztowne. Jak to wszytko uprościć? Wystarczy, że skorzystasz z platform sklepowych w modelu SaaS. Co najlepsze, jeśli swoją działalność założysz z Shoplo to dostajesz nowiusieńkie wtyczki do płatności przez Internet i to Ty sam decydujesz, jakie metody płatności będą dominować w Twojej firmie.

5. Regulaminy

Rzeczą oczywistą jest, że każda działalność internetowa powinna dysponować własnym regulaminem. Wymaga tego nie tylko prawo, ale także klienci, dla których jesteś wtedy wiarygodny.  Powinny się w nim znaleźć podstawowe informacje dla klientów wraz z danymi związanymi z Twoją działalnością.

6. Mobilność

Aby Twój sklep dobrze prosperował to musisz dać możliwość korzystania z niego we wszelkich miejscach i porach dnia i nocy. W dzisiejszych czasach większość ludzi korzysta z Internetu przy pomocy smartfona czy tabletu, więc mcommerce staje się najistotniejszym kanałem sprzedaży. Zwróć na to uwagę, aby klienci mogli bez przeszkód zamawiać u Ciebie na wszelkich urządzeniach.

 

Autor